Vrijdag 31 maart 2023

De avond vindt plaats in Gebouw De Vereeniging aan de Oude Enghweg 19 te Hilversum. Het programma start om 20.00 uur.

‘Bij de school gaan we ervan uit dat we als mens een eenheid zijn van body, mind en soul,’ vertelt trainer Karel Muller. Onze ziel maakt ons ervan bewust dat we onderdeel zijn van een groter geheel, van het goddelijke, van het heilige. Zelf geloof ik dat God zich het beste laat omschrijven als onvoorwaardelijke liefde.’

De religies laten zien dat we het hogere meer of beter kunnen ervaren door bepaalde houdingen aan te nemen of op een bepaalde manier te bewegen. Denk aan geheven handen, knielen of dansen. Daarover gaan we het met elkaar hebben. En ook over hoe we met onze ogen, oren, handen… zelfs met ons hele lichaam iets van die onvoorwaardelijke liefde aan anderen kunnen uitdelen.

‘Neem het simpele voorbeeld van hoe je naar de ander kijkt,’ gaat trainer Yvonne van de Graaf verder. ‘Je kunt vol oordeel naar de ander kijken. Je denkt dan van alles, vult waarschijnlijk van alles in en ervaart afgescheidenheid in plaats van eenheid. Het alternatief is om vanuit compassie, vanuit totale oordeelloosheid te kijken. Dan staat dezelfde persoon voor je, maar zie je totaal iets anders. Je stelt je open om het mooie, het grappige of het gelijkwaardige van de ander te zien en zult veel meer compassie en verbinding gaan ervaren. Hiermee gaan we op heel verschillende manieren oefenen.’

Potluck diner

De School voor Compassie organiseert elke laatste vrijdag van de maand een Open Avond. Bezoekers zijn welkom om mee te doen, of gewoon alleen te kijken. Deze keer is er vanaf 19.00 uur een pot luck diner, waarbij iedereen welkom is om aan te schuiven. Het idee is dat iedereen wat eten meeneemt (niet te veel) en de rest wijst zich vanzelf. Er is een magnetron aanwezig. Het programma begint om 20.00 uur. Na afloop, om 21.30 uur, kun je kiezen: in de rust van de kapel blijven of genieten van een een hapje, drankje en een goed gesprek aan de bar.

No items found.

Op de hoogte blijven van onze school?

Neem contact op