Vrijdag 4 november

Vrijdag 4 november komen we weer samen in Gebouw De Vereeniging in Hilversum. Een viering over compassie met de ander: aanwezig zijn!

'Volledig aanwezig zijn bij iemand, is misschien wel het grootste geschenk dat je iemand kunt geven,' vertelt trainer Yvonne van den Heuvel. Met volle aandacht de ander zien, volledig toegewijd naar iemand luisteren, is een groot cadeau.'

'Maar echt aanwezig zijn is niet gemakkelijk,' vervolgt Yvonne. 'Het vraagt om authentieke compassie, anders wordt het een trucje. Daar zit niemand op te wachten. En het vraagt om oefening. Echt luisteren is een kunst. Maar wel een kunst die je kunt aanleren. Wie goed kan luisteren, verdiept zijn relaties. Je krijgt er veel voor terug.'

'Goed luisteren vraagt erom dat je vanbinnen als het ware helemaal leeg bent,' vervolgt Karel Muller, eveneens trainer bij de school. Je laat je eigen gedachten los en probeert zo goed mogelijk te horen wat de ander zegt en bedoelt. Daarbij is het belangrijk dat je elk oordeel achterwege laat. Als je hiermee oefent, ontdek je dat je binnen de kortste keren prachtige gesprekken hebt.'

Vanaf 19.30 staat de koffie klaar. Na afloop, om 21.30 uur, is er een hapje en een drankje. Ook is er live-muziek.

Voel je welkom!

Gebouw De Vereeniging, Oude Enghweg 19 in Hilversum.

No items found.

Op de hoogte blijven van onze school?

Neem contact op